Co patří do zdravého životního stylu? Psychická pohoda!

Zdravý životní styl je v posledních letech propagován velmi hojně, protože ač tomu lidé nepřidávají velký význam, je to jedna z věcí, kterou vaše tělo předchází nemocem, únavě a doplňuje do těla energii. Tělo funguje jako dobře promazaný stroj, ale když mu nebudete dávat to, co potřebuje, v dlouhodobém horizontu mu to ublíží. Nezdravý životní styl je bohužel běžnou součástí mnoha rodin a to z různých důvodů. Chcete začít zdravě žít? Vsaďte také na psychickou pohodu.

Naučte se říkat NE

Pomoci druhým, když to potřebují je fajn a určitě se vám to vrátí. Ale když jsou okolo vás lidé, kteří po vás neustále něco chtějí a přehazují tak své povinnosti na vás, pak se naučte jim říct slušné, ale rázné ne. Naučit ne je fajn také ve chvíli, kdy se necítíte komfortně, něčeho se bojíte nebo vám třeba někdo nutí jídlo, na které nemáte chuť.

Choďte ven

Čerstvý vzduch a především sluneční paprsky mohou tělu prospívat, podobně jako vaší mysli. Sluneční paprsky nabízí vitamín D, který je pro tělo důležitý a pohyb venku je příjemný nejen pro duši, ale i pro tělo. Jděte se projít, sedněte si na lavičku, terasu, zkrátka si užívejte venku každou chvíli.

Pryč s negativními lidmi

Máte ve svém okolí lidi, kteří negativně smýšlejí nebo vám ubírají vaši energii? Ač je to možná radikální, musíte s tím něco udělat. Můžete si s nimi promluvit, říct jim, co vám vadí a jak by vaše přátelství, pokud by mělo pokračovat, mělo fungovat. Pokud domluvy nepomohou, eliminujte s nimi kontakt. Pokud budete neustále poslouchat, jak je vše špatně, že se nic nedaří a na co se snažit, demotivuje to i vás. Pokud máte takové lidi za pracovní kolegy, snažte se s nimi bavit pouze k práci a jinak kontakt minimalizovat.