Rakytníková šťáva zatočí s únavou a stresem

Trápí vás častá únava? Hledáte účinný prostředek, který s vaší únavou zatočí? Pak neváhejte vyzkoušet šťávu z rakytníku, která zatočí nejen s vaší únavou, ale pomůže i se stresem a řadou viróz. Kromě jiného má rakytník řešetlákový pozitivní vliv na pokožku, trávicí systém a srdce. Rakytník řešetlákový můžete použít v mnoha variantách, z nichž nejoblíbenější je zejména šťáva z rakytníku.

Šťáva plná vitamínů a minerálů

Oranžové plody rakytníku představují významný zdroj vitamínů, minerálů a mnoha dalších prospěšných látek pro lidský organismus. Rakytník řešetlákový vyniká zejména vysokým obsahem vitamínu C, který pomáhá k lepší imunitě a obranyschopnosti. Zajímavostí je to, že se v něm vyskytuje mnohonásobně více vitamínu C než v citrusových plodech.

Vyjma vitamínu C se nachází v rakytníku také vitamín E, provitamín A, provitamín D, vitamín K, nenasycené mastné kyseliny, bioflavonoidy, třísloviny apod. Vzhledem k množství prospěšných látek má tak šťáva z rakytníku na lidský organismus řadu pozitivních účinků.

Skvělý životabudič

Díky vysokému obsahu vitamínu C představuje rakytník řešetlákový skvělý životabudič, jelikož zlepšuje energetický metabolismus. Plody rakytníku obsahují i řadu dalších biologicky aktivních látek, které pomáhají účinně bojovat proti únavě. Mimo jiné šťáva z rakytníku pozitivně působí na nervový systém a pomáhá snižovat napětí, čímž má příznivý vliv na snazší zdolávání stresových situací.

Účinný antioxidant

O volných radikálech slyšel nejspíše každý z nás, jelikož negativně působí na lidský organismus a mají za následek řadu onemocnění. Rakytník řešetlákový je známý tím, že má významné antioxidační vlastnosti, a to díky obsahu vitamínu E, provitamínu A a bioflavonoidům. Jedná se tak o účinný antioxidant, který pomáhá chránit tělo před volnými radikály a oxidačním stresem.

Více o účincích rakytníku se můžete dozvědět na webových stránkách Herbavis, kde si můžete zároveň zakoupit 100% přírodní rakytníkovou šťávu.