Co patří do zdravého životního stylu? Jídlo a potraviny!

Zdravý životní styl je v posledních letech propagován velmi hojně, protože ač tomu lidé nepřidávají velký význam, je to jedna z věcí, kterou vaše tělo předchází nemocem, únavě a doplňuje do těla energii. Tělo funguje jako dobře promazaný stroj, ale když mu nebudete dávat to, co potřebuje, v dlouhodobém horizontu mu to ublíží. Nezdravý životní styl je bohužel běžnou součástí mnoha rodin a to z různých důvodů. Chcete začít zdravě žít? Vsaďte na jídlo a potraviny!

Řekněte ne polotovarům a rafinovanému cukru

Zaměřte se na svůj jídelníček a to, co jíte. Pokud si denně dáváte několik jídel zpracovaných, tedy v polotovarech. Když si dáte ke snídani koláče z pekárny, na oběd si ohřejete polotovar, k tomu si dáte pár sušenek a na večeři si zajdete do fast foodů, není to nejlepší základ pro zdravý životní styl. Sáhněte po čerstvých potravinách, které obsahují vlákninu, která tělo zasytí. Rafinovaný cukr není to pravé.

Pijte vodu

Denně přibližně dva litry vody, tolik by měl člověk vypít. Ne každý to tak, ale má. Káva nebo polévka se do pitného režimu nepočítají. Chcete mít přehled o tom, kolik toho vypijete? Nejlepší je pít ze stejné sklenice, lahve nebo hrníčku. Víte, jaký má obsah a podle toho snadno zjistíte, kolik pijete. Doporučuje se také k posteli dát jednu sklenici vody, kterou vypijete ihned po probuzení.

Snídaně je základ dne

Jde o nejdůležitější jídlo celého dne. Spousta lidí ji podceňuje a to není dobře. Připravit si kvalitní snídani není problém. Nemáte inspiraci? Najděte si pár zdravých receptů, sepište si je a máte tipy. Nemusíte nic složitě vymýšlet. A že si chcete dát čas od času sladkou snídani? Sáhněte například po jogurtu, ovoci a nesladkém musli. Můžete si dát vejce – míchaná, ve formě omelety nebo natvrdo či nahniličko, což jsou hned čtyři snídaně.

Náš tip: Hledáte-li přírodní kosmetiku bez parabenů, zkuste takovou, která obsahuje růžový olej. Například Bulharsko je jeho výrobou proslulé a bulharská růžová kosmetika patří mezi světovou špičku. Produkty s růžovým olejem chrání pokožku před dehydratací, zjemňují ji a chrání ji před záněty.

Pozor na kosmetiku!

Není důležité jenom to, co jíme, ale i kosmetika, kterou opečováváme své tělo. Myslete na to zejména u malých dětí. Pořiďte jim kvalitní látkové plenky, pratelné svrchní kalhotky s patentky, ekologický prášek na praní a dbejte na to, aby kosmetika, kterou pro ně používáte byla přírodní, bez zbytečných chemikálií. Jedině tak budete mít jistotu, že děláte pro své děťátko to nejlepší.

Také nečistěte svůj domů pomocí přípravků s chlórem, dejte přednost ekodrogerii. Zdraví škodlivé mohou být dokonce i tolik oblíbené vonné tyčinky a svíčky.