Rýma – jak jí předejít?

Rýma je velmi častým onemocněním a stává se, že vás nečekaně navštíví několikrát během roku. Ve více či méně vhodných chvílích. Pokud i vás trápí rýma a podobné podzimní nemoci, pak můžete vyzkoušet pár tipů a triků, které mohou pomoci. Klíč je v prevenci. Tedy probudíte-li se ráno a budete mít ucpaný nos, asi vám tyto rady moc nepomohou. Podzim může být na nachlazení náchylnější, proto nepodceňte přípravu a využijte naše rady a tipy. Na jakou prevenci se zaměřit a co by vám rozhodně nemělo chybět při předcházení rýmy?

Kombinujte vitamíny

Ideálně zinek a vitamín C. To jsou totiž vitamíny, které vám mohou hodně pomoci. Můžete si, zejména v tomto období, zajistit vitamíny z lékárny, které v sobě mají dostatečně množství. Pozorně čtěte příbalový leták a konzumujte tak, jak je v něm určeno. Chcete-li vitamíny doplnit klasickou cestou, pak vsaďte na ovoce, zeleninu nebo například kyselí zelí.

Echinacea

Jde o skvělého pomocníka, který se zaměří na vaši imunitu a snaží se ji posilovat. Je dobré ji nasadit v době výskytu respiračních onemocnění nebo nachlazení, aby si vaše tělo vytvořilo štít, kterým se bude všem bacilům bránit. Není nutné ji užívat po celý rok, stačí dva až tři týdny jako prevence.

Zaměřte se na jídlo

Do jídelníčku zejména během kritických dob zařaďte mnohem více ovoce a zeleniny, což má také vliv na vaše tělo a zdraví. Obecně tělo příliš nezahlcujte těžším a tučným jídlem. Navíc je dobré v tomto období vyhnout se potravinám, které zahleňují. Tedy mléčné výrobky – mléko, sýry a podobně. Právě ty mohou být „nápomocni“ v urychlení nemoci nebo prodlouží její dobu.