Chorvatsko je destinací, která toho může hodně nabídnout

Když se řekne Chorvatsko, většině cestovatelů se vybaví přeplněné pláže s českými a slovenskými turisty. Je pravdou, že tací se v Chorvatsku najdou, ovšem Chorvatsko je také zemí festivalů, adrenalinových vodních sportů, a především nádherné přírody a starobylých památek. Chorvatsko je natolik rozmanité, že dokáže uspokojit i nejnáročnější turisty. Další nespornou výhodou Chorvatska jsou samozřejmě nízké ceny, krátká vzdálenost a snadné zajištění ubytování, například na webu ubytovanivchorvatsku.cz. Ubytovanivchorvatsku.cz disponuje tisíci možnostmi ubytování v různých částech Chorvatska, a to včetně jeho ostrovů, proto je snadné se vydat autem do Chorvatska.

Dobrodružství v Chorvatsku

I v Chorvatsku lze zažít velké dobrodružství a „ochutnat“ adrenalin.. Jako pobřežní země může nabídnout turistům mnoho vodních sportů, jako je plachtění, jízda na kajaku nebo potápění. Ale je to není ani zdaleka vše.

V Omiši, který je rájem pro milovníky dobrodružství, je spousta věcí, které můžete dělat. Můžete vyzkoušet lanovku přes kaňon Cetiny, vyrazit na pěší túru k pevnosti Starigrad a pokochat se výhledem nebo se vydat na rafting a canyoning na řece Cetina. Chorvatsko může být nejlevnější dovolená, ale bohatá na dobrodružné zážitky.

Náš tip: Na cesty do zahraničí by vám nemělo chybět cestovní pojištění a dobře vybavená lékárnička.

Chorvatsko má nejen krásné pláže, ale také hory

Většina lidí zná Chorvatsko pro jeho pláže, ale má také několik nádherných hor. Pěší turistika v Chorvatsku je skvělý způsob, jak narazit na působivé výhledy.

Pěší turistika na Vidova Gora na ostrově Brač vám dá šanci vidět Zlatý roh z vrcholu. V Omiši je několik krásných turistických tras, například k pevnosti Starigrad. Městské hradby a lanovka v Dubrovníku nabízejí jedinečný výhled na město.

Island Hopping

Island Hopping je skvělý způsob, jak prozkoumat Chorvatsko. To se obvykle provádí na plachetnicích nebo katamaránech, ale můžete to udělat také na kajaku. Elafitské ostrovy lze na kajaku prozkoumat obzvláště snadno, protože jsou poměrně blízko u sebe, takže je možné pádlovat mezi mnoha malými ostrůvky.

Split je skvělou základnou pro výlety po ostrovech plachetnicí. Můžete se rychle dostat na Šoltu, Brač a Paklenské ostrovy. Jsou to všechno krásná místa, která stojí za to navštívit, pokud jste v zemi.