Jak na záněty pochvy?

Záněty pochvy patří mezi velmi nepříjemné zdravotní komplikace. Během svého života se s nimi setká převážná většina žen. Tyto zdravotní komplikace se dají snadno léčit. Pokud však nebudete záněty dlouhodobě řešit, mohou se změnit na chronické onemocnění, kterého je velmi těžké se zbavit. Může způsobit celou řadu zdravotních komplikací.

Jak bojovat s výtoky?

Nepříjemné výtoky z pochvy patří k zánětům pochvy. Proti zánětům pochvy můžete bojovat zdravým poševním prostředím. To mají na starosti laktobacily. Jedná se o přátelské bakterie, které tvoří v pochvě kyselinu mléčnou. Díky tomu je udržováno kyselé prostředí, které je typické pro dospělé ženy. Jakmile se počet laktobacilů sníží, naruší se vaginální mikroflóra a prostředí se mění na zásadité. V takovém se pak rychle a snadno množí nežádoucí mikroorganismy.

Příčiny tvorby zánětů

Ty jsou různé. Většinou však souvisejí se změnou životního stylu, která směřuje k negativům. Mezi časté příčiny patří rizikové sexuální chování – velmi časté střídání partnerů, špatná intimní hygiena – vhodné přípravky nabízí značka GYNELLA®. Svoji roli hrají i hormonální změny, nezdravé stravování nebo některé zdravotní komplikace. Mezi takové patří diabetes nebo užívání antibiotik.

Na vině jsou škodlivé bakterie a kvasinky, které způsobují, kromě jiného, i výtoky. Ty patří mezi běžné infekce – bakteriální vaginózu, kvasinkovou infekci nebo vaginitidu.

Bakteriální vaginóza se objevuj v případě přemnožení bakterií a jejím hlavním příznakem je výtok vodnatého charakteru, který zapáchá jako rybina. U kvasinkové infekce se objevuje svědění v oblasti intimních partií, výtok nezapáchá, ale má tvarohovitou konzistenci. Genitálie mohou být zarudlé, oteklé a bolavé. Vaginitida se objevuje při změnách hormonálního rázu. Dochází při ní k vysychání sliznice a ta je pak náchylnější ke vzniku infekcí.