Efektivní hubnutí – jak na to bez nutnosti diet?

Rozhodnutí konečně zhubnout dělají lidé často. Snad každý člověk někdy držel dietu a hubnul, ale neúspěšně. Odhodlání pustit se do toho znovu tedy není nic jednoduchého. Už víte, jaké to je, když vaše motivace selže a také víte, jaké to je, když zhubnete za pomoci přísné diety a naberete, v rámci jojo efektu, kilogramy zpátky. Diety nejsou z těch, které vám mohou pomoci dlouhodobě. Raději se zaměřte na zdravý životní styl a vše, co se okolo něj točí. Jak na to? Jak hubnout bez nutnosti diet?

Strava, strava a zase strava

Zaměřte se na jídlo, protože to je alfou a omegou hubnutí a zdravé redukce vaší váhy. Příjem bílkovin, sacharidů a tuků ve správném poměru, pravidelné menší porce, zelenina, ovoce a to vše ve správném poměru je důležité pro hubnutí i správné fungování těla. Ano, chvíli to bude trvat, tělo se bude bouřit, chce zpět zpracované cukry, ale vydržte. Následně se vám to vyplatí a tělo vám za to poděkuje.

Vláknina a vaše tělo

Vláknina je pro tělo důležitá, protože zvyšuje pocit nasycení. To v praxi znamená, že mezi jídly nebudete pociťovat hlad nebo nezadržitelné chutě na něco sladkého. Je také pomocníkem pro střeva nebo funguje při problémech s vyprazdňováním. Vlákninu najdete například v zelenině, celozrnných obilovinách, luštěninách nebo ovoci.

Pitný režim je důležitý

Na pitný režim lidé často zapomínají a pak se diví, že je bolí hlava, jsou unavení, malátní a podobně. Vypít by člověk měl přibližně dva litry denně, samozřejmě záleží na mnoha okolnostech, ale pití je opravdu důelžité a tělo i hubnutí se bez nich neobejde. Nejlepší je sáhnout po čisté vodě, zdravých džusech, neslazených čajích. Pijete-li slazené nápoje nebo třeba různé smoothie či minerálky, pak do těla dostáváte zbytečné a prázdné kalorie.