Imunitní systém – jak ho posílit? 1.část

Imunitní systém je v lidském těle velmi důležitý, avšak lidmi často opomíjený. V podstatě jde o jakýsi štít, kterým se tělo chrání a brání před bakteriemi, viry a dalšími bacily, které se k vám snaží dostat. Právě štít je účinně odráží, ale když není pevný a odolný, snadno se skrz něj dostanou bacily. I proto je nutné imunitní systém, onen štít, pravidelně posilovat a starat se o něj. Jde o vás a vaše zdraví, které je potřeba mít pevné a odolné. Chcete se na imunitní systém zaměřit? Pak vyzkoušejte některé z rad a tipů, jak posílit imunitu a imunitní systém.

Dbejte na vitamíny

Vitamíny jsou pro tělo důležité a pokud je nezískáváte z běžné stravy, je nutné si je zajistit skrz doplňky stravy. Například vitamín D je důležitým vitamínem, který podporuje funkci imunitního systému. Nejčastěji se získává ze slunečních paprsků, ale v našem podnebí je zejména v zimě a na podzim poměrně nemožné ho získat. Objevuje se také v hovězím mase, vejcích nebo rybách, ale chcete-li si ho dopřát, pak sáhněte po doplňku stravy. Spolu s vitamínem D je dobré sáhnout po vitamínu K či vitamínu C.

Dbejte na minerály

Imunitní systém jde ruku v ruce také s minerály, které jsou pro tělo stejně důležité jako vitamíny. Sáhněte po zinku a selenu, které jsou pomocníky pro posílení imunity. Chcete-li se na ně zaměřit ve stravěn, pak sáhněte po potravinách, které v sobě mají dostatek bílkovin – hovězí maso, luštěniny, celozrnné obiloviny a podobně. Potřebujete-li ho doplnit do těla, pak vsaďte například na doplňky stravy.

Omega-3 mastné kyseliny

Mají protizánětlivé účinky a jsou velmi dobré nejen na imunitu, ale také například na mozek, oči, srdce, cévy a podobně. Jejich protizánětlivé účinky patří k jejich hlavnímu benefitu. Kvalitní rybí olej je dobrým pomocníkem při aktivitě bílých krvinek.