Imunitní systém – jak ho posílit? 2.část

Imunitní systém je v lidském těle velmi důležitý, avšak lidmi často opomíjený. V podstatě jde o jakýsi štít, kterým se tělo chrání a brání před bakteriemi, viry a dalšími bacily, které se k vám snaží dostat. Právě štít je účinně odráží, ale když není pevný a odolný, snadno se skrz něj dostanou bacily. I proto je nutné imunitní systém, onen štít, pravidelně posilovat a starat se o něj. Jde o vás a vaše zdraví, které je potřeba mít pevné a odolné. Chcete se na imunitní systém zaměřit? Pak vyzkoušejte některé z rad a tipů, jak posílit imunitu a imunitní systém.

Dostatečný a kvalitní spánek

Nedostatek spánku má vliv nejen na vaši energii, únavu, malátonost a další procesy v těle, ale když se kombinuje se stresem, pak může mít zásadní vliv na funkci imunitního systému. Lidské tělo potřebuje 6 až 8 hodin. Méně než šest hodin je pro lidské tělo v dlouhodobém horizontu moc málo, nestihne si odpočinout a načerpat sílu. Nad osm hodin je to zase hodně a vy se tak paradoxně můžete cítit víc unavení. Máte-li problémy se spánkem choďte spát ve stejný čas, osm hodin před spánkem se vyhněte kofeinu (káva, colové nápoje, zelený čaj), vyhněte se zařízení s modrým světlem.

Omezte alkohol a cigarety

Nadměrná konzumace alkoholu a kouření může mít vliv na imunitní systém. Pokud řešíte posílení imunitního systému, pak je dobré omezit alkohol a vynechat úplně cigarety. Snižuje obranyschopnost a má vliv na horní i dolní cesty dýchací. Kromě jiného má také vliv na vaši kondici, plíce, dásně, zuby a mnoho dalšího.

Omezit stres a úzkost

Stres a úzkost se bohužel stává mnohdy nedílnou součástí lidských životů. Je možno se jemu vyhnout, chce to hodně píle a snahy. Stresuje vás práce ve které jste? Pokud to jde, zkuste se poohlédnout po nové, která vás nebude tolik stresovat. Jste ve vztahu, který je původcem stresu? Pak se z něj dostaňte. Možná to není tak jednoduché, chce to sílu a energii, ale pomůže vám to zbavit se stresu. Běžný každodenní stres je možno eliminovat například procházkami, sportem, cvičením, meditací, jógou a podobně.