od pojmem dobrý spánek si lidé představí mnoho věcí. Od spánku v pohodlné posteli, přes dlouhý spánek až po spaní v náručí milované osoby. Spánku neprospívá každodenní stres, nedostatek pohybu nebo také nezdravé jídlo. Vše se kombinuje a je to provázáno, takže pokud nejste v pohodě, může se to odrazit právě na spánku. Neumíte usnout? Probouzíte se, převalujete a ráno se probudíte spíše nevyspalí a bez energie? Naučte se správně spát. Chce to jen dodržet pár rad a tipů a zdravý spánek se vým nevyhne.
Dodržujte minimum
Jaké? Minimum hodin, které naspíte. Denně by člověk měl spát šest až osm hodin, těch osm je optimálních, šest je naprosté minimum. To je totiž správná míra odpočinku, kdy se tělo regeneruje a získává energii na další den. Kromě toho, že dodržíte počet hodin, je nutné také plus mínus dodržet stejný čas ulehání i vstávání. Jít do postele jednou v deset, pak o půlnoci není pro správný a kvalitní spánek to pravé. Zkuste vstávat přibližně stejně i o víkendech nebo dovolené. Minimálně ze začátku, kdy si spánkovou rutinu vytváříte.
Vydržte
Začátky mohou být krušné, tělo se bouří, protože je na něco zvyklé. Jakmile však najde svůj pravidelný rytmus, který si zažije, najednou pocítíte velký příval energie. Je to podobné jako se sportem. Jakmile začínáte, tělo se bouří, bolí vás, ale pak najednou získáte nepřeberné množství energie.
Správná teplota a vzduch
Ať už jdete spát do ložnice, pokoje nebo máte ležení v obývacím pokoji, musíte se řídit pár věcmi. Místnost by měla být řádně vyvětraná a pokud to počasí dovoluje, klidně si nechte otevřené okno. Použijte žaluzie nebo závěsy, v zimě stáhněte topení. Pro tělo je lepší ke spánku studenější místnost. Přetopeno není pro tělo tím správným pomocníkem.