Regenerace – nezanedbejte ji při hubnutí

Zaměřili jste se na hubnutí a tím pádem se do vašeho životního stylu dostalo nejen zdravé jídlo, ale také pohyb. Ten není radno jakkoliv podceňovat, ale zase pozor, abyste to nepřehnali. Je důležité pravidelně a správně jíst a také sportovat, ale důležitým kouskem do skládačky je také odpočinek a správná regenerace pro vaše tělo i mysl. Na to je totiž nutné si najít čas. Co byste tedy měli pro své zdraví a regeneraci udělat?

Před sportovním výkonem

Rozcvičte se. I když ji mnoho lidí považuje za zbytečnou, není to tak. Postupné rozhýbání a prohřátí svalů před jakýmkoliv fyzickým výkonem je důležité. Díky tomu se snižuje riziko úrazů, ale také doba regenerace. Navíc protáhnout se každé ráno po probuzení je spolu se snídaní ideální start dne.

Pořádný pitný režim

Před i po tréninku je důležité se pořádně napít a dodržovat pitný režim i při pohybu. Půlhodiny před cvičením se pořádně napijte a tekutiny doplňte i bezprostředně po něm. Budete se díky tomu cítit dobře a pohyb vám půjde lépe.

Regenerace po cvičení

Závěrečné protažení je jednou z věcí, které tělo potřebuje. Zátěž sportu, zejména pro ty, kteří neradi cvičí nebo s ním začínají, může vyústit v to, že další den ucítíte tělo a především to, že bylo namáháno. Pomoci vám mohou různé krémy a chladivé gely, které tělu pomohou v regeneraci. Zvolte například masážní pomůcky nebo si dejte příjemnou uvolňující koupel.

Dejte si pauzu

Cvičit dvakrát až třikrát týdně je optimální a pro tělo správné. Když se tělo přepíná nebo přetěžuje, dává vám to najevo. Když se cvičením začínáte, máte tendence jít i za hranici svých sil, aby to k něčemu bylo. To však pro tělo není dobré. Raději cvičte dle svých možností a poté postupně přidávejte. Po sportovním výkonu si tělo zaslouží také regeneraci a další den odpočinek. Jinak se může objevit svalová horečka, která vás pěkně potrápí.