Zdravý životní styl – čeho se držet?

Spousta lidí dobře ví, jak si udržet zdravý životní styl a co všechno je potřeba dodržovat, aby bylo tělo zdravé a předcházelo nemocím a jiným obtížím. Všichni ví, co mají dělat, ale ne každý tak činí. Pro někoho je těžké vystoupit ze své komfortní zóny, jiný zase nestíhá nebo má alespoň takovou výmluvu, nechtějí cokoliv měnit nebo to prostě nejde, z mnoha důvodů. Chcete i vy žít zdravě a snažíte se pro to udělat maximum? Nezapomeňte, že přes noc se vše nezmění, chce to trpělivost a pořádnou dávku pevné vůle. Na co se zaměřit?

Zdravá strava

Neznamená to, že musí být striktně a pořád jen super zdravá. Zdravá strava rovná se vyvážená a tím pádem by nemělo docházet k přebytku nebo nedostatku čehokoliv – bílkovin, tuků, sacharidů a podobně. K jednotlivým porcím si přidejte zeleninu, zkuste vynechat sladkosti, pijte vodu a když máte čas od času chuť na koláče nebo něco smaženého, bez výčitek si to dejte!

Pohyb

Fyzická aktivita je velmi důležitá nejen pro váš metabolismus, štíhlou linii, ale především pro vaše zdraví, to fyzické i to psychické. A neznamená to, že musíte chodit do fitka potit krev. Můžete se jít projít, chodit po schodech, jít do práce pěšky nebo vystoupit o zastávku dřív a projít se kousek domů. Jste na čerstvém vzduchu, hýbete se a pomáháte svému tělu.

Péče o své zdraví

Nejen to fyzické, ale i to psychické. Je potřeba pravidelně a kvalitně spát, dopřát si čas na odpočinek, nevyčítat si, když si den nebo dva nenajdete čas na pohyb nebo že jste si dali čokoládu. Je-li ve vašem okolí člověk, který z vás vysává energii, zbavte se ho nebo se kontakt s ním snažte eliminovat.

Minimalizujte zlozvyky

Neřesti jako nadměrné pití alkoholu, přejídání, kouření, dlouhé sledování televize nebo počítače. To jsou jen některé ze zlozvyků, které tělu neprospívají. Zkuste je postupně snižovat, aby vaše tělo i mysl prospívalo.