Co patří do zdravého životního stylu? Pohyb a spánek!

Zdravý životní styl je v posledních letech propagován velmi hojně, protože ač tomu lidé nepřidávají velký význam, je to jedna z věcí, kterou vaše tělo předchází nemocem, únavě a doplňuje do těla energii. Tělo funguje jako dobře promazaný stroj, ale když mu nebudete dávat to, co potřebuje, v dlouhodobém horizontu mu to ublíží. Nezdravý životní styl je bohužel běžnou součástí mnoha rodin a to z různých důvodů. Chcete začít zdravě žít? Vsaďte na pravidelný pohyb a kvalitní spánek.

Dostatek spánku

Ač se o tom mluví poměrně často a lidé vědí, že je spánek důležitý, mnohdy nedodržují základní pravidla. Spí málo, tedy méně než 6 hodin. Chodí spát v různou dobu, vstávají také různě a když mají chvíli nebo víkend snaží se vše „dospat“. To však není to pravé. Každý člověk je jiný, ale v průměru by měl člověk spát 6 až 8 hodin. Najděte si v tomto časovém rozmezí svou rutinu a choďte spát a vstávejte v pravidelnou dobu, čímž sobě i tělu poskytnete určitou rutinu, která je velmi důležitá.

Vsaďte na pohyb

Bez pohybu to nejde. Zdravý životní styl znamená nejen jídlo a spánek, ale také pohyb. Stačí pár minut denně, protože pokud jste ti, kteří mají sedavé zaměstnání, do kterého jezdí autem a nepěstujete žádný sport, pak začít denně chodit kilometry a cvičit bude spíše na škodu. Zaměřte se na chůzi, což je přirozený pohyb pro tělo. Jděte se projít, do práce pěšky, na nákup pěšky nebo vystupte alespoň o zastávku dříve a projděte se. Postupně zařazujte například rychlou chůzi a postupně zvyšujte nejen čas, ale také počet nachozených kilometrů.

Zaměřte se na sporty

Kromě pohybu, který máte denně můžete zařadit do svého zdravého životního stylu nějaké to cvičení. Stačí dvakrát týdně pravidelně cvičit a tělu to prospěje. Když jdete cvičit, pak si na další den naplánujte příjemnou procházku. A cvičení? Sáhněte po kardiu, józe, fitku, plavání, domácím cvičení. Je to jedno, důležitá je pravidelnost a pohyb.