Hubnutí – kolik toho o něm víte?

O hubnutí se toho napsalo už opravdu mnoho a ne vše je vždy stoprocentně pravdivé. Koluje spousta mýtů či polopravd, které vám nemusí vždy pomoci, ale naopak, mohou nadělat pořádný problém. Ač toho lidé o hubnutí ví mnoho a mají pocit, že umí rozlišit, co je mýtus a co je pravda, ne vždy to tak skutečně je. Co je mýtus a co pravda? Vyzkoušejte své znalosti a zjistěte, čemu lidé věří a neměli by.

Je pro hubnutí úplně nejlepší a nejúčinnější.

MÝTUS: Jde o jednu z možností, jak zhubnout a oproti vysokosacharidové stravě má benefity, kdy vaše tělo hubne poměrně rychle. Low carb může někomu skutečně pomoci. Ovšem je důležité se poradit s lékařem, protože ne každému taková dieta sedne. A vyřadit sacharidy úplně ze svého jídelníčku není zdravé.

Redukční dieta je vhodná pro všechny i ty, kteří mají zdravotní problém.

PRAVDA: Redukční dieta není nic špatného nebo dokonce nebezpečného. Budete-li dodržovat všechny její zásady, můžete některým zdravotním problémům předejít. Vždycky je však důležité danou dietu, pokud máte zdravotní problém, probrat se svým ošetřujícím lékařem, který případně může pomoci či vás odkázat na odborníky v nutričním poradenství.

Chcete-li zhubnout, pak se musíte vzdát napořád sladkostí, tučných jídel a nezdravých pokrmů.

MÝTUS: Aby bylo hubnutí úspěšné a hlavně trvalé, nemusíte držet přísnou dietu a pak opět najet do svých zásadních stravovacích rozvrhů. I během redukce je dobré si dopřát čas od času něco, co máte rádi a není to zrovna zdravé. Je nutno vyvážit určitý balanc ve stravování.

Nízkotučné jogurty, sušenky bez cukru a rostlinné tuky jsou správné pro zdravou dietu.

MÝTUS: Potraviny s nízkých obsahem tuku nebo cukru obvykle nejsou až tak zdravé, jak se tváří. Bývají to zpracované potraviny, které do zdravé stravy nejsou nejvhodnější. Raději se zaměřte na kvalitní potraviny.